Wiadomości rynki
10 stycznia 2023 r.

2030 Metaverse Jobs: Rynek pracy w Metaverse

Już jesteśmy świadkami gwałtownej eksplozji tzw Web3 świat w Internecie. Nie można zaprzeczyć, że jest on wciąż w powijakach, ale nie potrwa to długo Web3 a metaświat stają się powszechnie znanymi nazwami i standardem dostępu.

Technologia stojąca za metaverse oferuje dosłownie nieograniczone możliwości, a przewidywanie, gdzie metaverse będzie za 2, 5 lub 10 lat, jest prawie niemożliwe. Jasne jest jednak, że stworzy on ogromną liczbę nowych możliwości zatrudnienia dla osób o różnorodnych umiejętnościach i wiedzy specjalistycznej. W tej chwili większość metaverse jest poświęcona nieformalnej rozrywce i grom. Ale chodzi o to, że nie będzie tak wiecznie.

Będą zupełnie nowe web3 Oferty pracy oraz zadania metaverse, które istnieją wyłącznie w metaverse lub są dla niego dedykowane, wraz z tradycyjnymi zadaniami, które mają miejsce w samym metaverse. Piękno tego wszystkiego polega na rewolucji miejsca pracy przeciwko tradycyjnemu korporacyjnemu światu od 9 do 5. Nie można zaprzeczyć, że wielkie, globalne korporacje zajmą trochę nieruchomości w Metaverse, ale będą większe możliwości dla absolutnie wszystkich.

Korzyści z pracy w Metaverse

Co to jest Midjourney AI uważa, że ​​praca w Metaverse będzie wyglądać

Te prace będą miały wbudowane dodatkowe korzyści. Po prostu będąc pracą w Metaverse, zobaczysz ogromne ulepszenia w:

Elastyczność

Jedną z największych zalet zadań Metaverse jest to, że można je wykonywać z dowolnego miejsca. Tak długo, jak masz połączenie z Internetem, możesz pracować z domu, z plaży na Bali lub z piwnicy rodziców. Wyobraź sobie świat, w którym nawet osoby niepełnosprawne i mające problemy z poruszaniem się mają zapewnioną całkowitą równość, ponieważ wszyscy mają dostęp do miejsca pracy w ten sam sposób.

System

Wszystko w Metaverse będzie zaprojektowane lepiej i wydajniej niż tradycyjne miejsca pracy, dostosowane do produktywności. Potrzebujesz nowej konfiguracji? Po prostu go stwórz. Wszystkie potrzebne narzędzia i zasoby będą dostępne za jednym kliknięciem w Twoim wirtualnym biurze.

Współpraca

Zadania Metaverse ułatwią ludziom współpracę, bez względu na to, gdzie fizycznie się znajdują. Będziesz mógł pracować nad projektami z ludźmi z całego świata i dzielić się pomysłami w czasie rzeczywistym.

Bezpieczeństwo pracy

Zawsze istniała obawa, że ​​niektóre zadania zostaną przejęte przez sztuczną inteligencję i roboty w miarę postępów. Niektóre proste, fizyczne role mogą zostać zastąpione, ale zawsze znajdzie się miejsce dla ludzi z odpowiednim nastawieniem. Narzędzia sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT i inne, należy postrzegać dokładnie tak. Są narzędziami. Pisarze na całym świecie martwią się, że wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji, np ChatGPT, ich role są skazane na porażkę, podczas gdy tak naprawdę należy argumentować, że jeśli jesteś świetny w swoim zawodzie, możesz to wykorzystać, aby stać się jeszcze lepszym.

Weźmy pod uwagę serwis Canva, który pojawił się prawie dziesięć lat temu, wszyscy myślą, że są grafikami, ale tak naprawdę wszędzie jest okropny projekt graficzny, a kiedy ludzie chcą dobrze wykonać pracę, zwracają się do profesjonalistów.

Niebezpieczeństwa sztucznej inteligencji: jak wykorzystają ją hakerzy ChatGPT W ciągu najbliższych kilku lat

Zadania i role w Metaverse

Oczywiście będą wszystkie typowe role związane z tworzeniem i utrzymywaniem samego metaświata. Oznacza to wiele typowych aplikacji Web2 i Web3 role staną się po prostu rolami Metaverse. Będą to m.in.:

  1. Architekt Metaverse: Specjaliści ci zaprojektują i zaplanują układ i funkcjonalność Metaverse, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak doświadczenie użytkownika, skalowalność i bezpieczeństwo.
  1. Deweloper Metaverse: Podobnie jak twórcy oprogramowania, osoby te będą tworzyć i utrzymywać podstawowy kod i systemy, które zasilają metaverse.
  1. Projektant Metaverse: Ci profesjonaliści będą odpowiedzialni za tworzenie wyglądu metaverse, w tym wszystkiego, od wyglądu przestrzeni wirtualnych po awatary, których użytkownicy będą używać do przedstawiania siebie.
  1. Twórca zawartości Metaverse: Może to obejmować szeroki zakres ról, takich jak modelarze 3D, animatorzy i pisarze, którzy będą tworzyć różne formy mediów i doświadczeń, które będą dostępne w metaverse.
  1. Menedżer społeczności Metaverse: Osoby te będą odpowiedzialne za zarządzanie i moderowanie społeczności internetowych w Metaverse, zapewniając, że są przyjazne i bezpieczne dla wszystkich użytkowników.
  1. Obsługa klienta Metaverse: Podobnie jak w przypadku każdej platformy internetowej, będzie potrzebny personel obsługi klienta, który pomoże użytkownikom w rozwiązywaniu problemów i odpowie na ich pytania.
  1. Przedsiębiorcy Metaverse: Metaverse zapewni przedsiębiorcom nową platformę do zakładania firm i oferowania usług. Mogą one obejmować wszystko od wirtualny strój sklepów do wirtualnych przestrzeni eventowych.

Ale będzie też wiele tradycyjnych ról, które przeniosą się do metaverse, otwierając niesamowite możliwości bez ograniczeń świata fizycznego. Wyobraź sobie ekosystem oparty na rzeczywistości wirtualnej, który obejmuje role takie jak:

  1. Przewodnik po Metaverse: Ponieważ metaverse staje się bardziej realistyczny i wciągający, ludzie mogą podróżować po __cpLocations na całym świecie, a nawet na inne planety lub światy fikcyjne. Przewodnicy Metaverse mogą prowadzić te wycieczki i dostarczać komentarzy oraz informacji o odwiedzanych miejscach.
  1. Terapeuta Metaverse: Ponieważ metaverse staje się bardziej realistyczny i wciągający, możliwe, że można go wykorzystać jako narzędzie do terapii i rehabilitacji. Terapeuci VR pracowaliby z klientami w środowiskach wirtualnych, aby pomóc im przezwyciężyć różne psychiczne i fizyczne wyzwania, z którymi mają do czynienia w prawdziwym świecie.
  1. Planer wydarzeń w Metaverse: Metaverse może zapewnić nową platformę do organizacji wydarzeń, takich jak koncerty, konferencje lub targi. planiści wydarzeń metaverse byliby odpowiedzialni za organizację i koordynację tych wydarzeń, w tym rezerwację miejsc, organizację logistyki i promocję wydarzenia.
  1. Trener osobisty Metaverse: Ludzie mogą pracować z osobistymi trenerami Metaverse, aby uzyskać formę, uczestnicząc w treningach Metaverse lub używając go do wizualizacji i ćwiczenia właściwej formy dla różnych ćwiczeń.
  1. Nauczyciel języka Metaverse: Metaverse może zapewnić nową platformę do edukacji językowej, pozwalając ludziom zanurzyć się w wirtualnych środowiskach, w których mogą ćwiczyć swoje umiejętności językowe z native speakerami. Ci nauczyciele języka byliby odpowiedzialni za zaprojektowanie i prowadzenie tych doświadczeń związanych z nauką języka, tak jak można by tego oczekiwać od tradycyjnego nauczyciela.
  1. Projektant wnętrz Metaverse: Ludzie mogą być w stanie używać Metaverse do projektować i wizualizować wnętrza swoich domów lub biur, a projektanci wnętrz Metaverse mogą im w tym pomóc. Specjaliści ci byliby odpowiedzialni za tworzenie modeli 3D przestrzeni oraz pomoc w doborze mebli i innych elementów. Te same osoby mogłyby pomóc w projektowaniu wnętrz budynków w samym Metaverse, współpracując z grafikami i projektantami 3D.
10 najlepszych gier do grania ChatGPT

Na wynos

Jesteśmy trochę oddaleni od zadań w Metaverse zastępując tradycyjne miejsca pracy, a fizyczny świat nigdzie się nie wybiera, ale ekscytujące jest myślenie o tym, jakie role mogą istnieć w metawszechświecie do 2030 roku. To już tylko 7 lat. Dodaj do tego jeszcze 5 lat i jesteśmy w tym samym momencie, w którym ustawiono „Ja, robot”… niech to zapadnie w pamięć.

  • Zacznie pojawiać się coraz więcej ról związanych z tworzeniem metaverse. Pojawią się one jako pierwsze, zanim tradycyjne role w metaverse staną się popularne.
  • To wszystko stanie się szybciej, niż możemy przewidzieć, a masowe przyjęcie nastąpi szybciej niż tradycyjne wdrażanie nowych technologii.

Przeczytaj więcej o Metaverse

tagi:

Odpowiedzialność

Zgodnie z Zaufaj wytycznym projektu, należy pamiętać, że informacje zawarte na tej stronie nie mają na celu i nie powinny być interpretowane jako porady prawne, podatkowe, inwestycyjne, finansowe lub jakiekolwiek inne formy porad. Ważne jest, aby inwestować tylko tyle, na utratę czego możesz sobie pozwolić, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zasięgnąć niezależnej porady finansowej. Aby uzyskać więcej informacji, sugerujemy zapoznać się z warunkami oraz stronami pomocy i wsparcia udostępnianymi przez wydawcę lub reklamodawcę. MetaversePost zobowiązuje się do sporządzania dokładnych i bezstronnych raportów, jednakże warunki rynkowe mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

O autorze

Damir jest liderem zespołu, menedżerem produktu i redaktorem w Metaverse Post, obejmujący takie tematy, jak AI/ML, AGI, LLM, Metaverse i Web3-pokrewne pola. Jego artykuły przyciągają każdego miesiąca ogromną publiczność, liczącą ponad milion użytkowników. Wydaje się być ekspertem z 10-letnim doświadczeniem w SEO i marketingu cyfrowym. Damir został wspomniany w Mashable, Wired, Cointelegraph, The New Yorker, Inside.com, Entrepreneur, BeInCrypto i inne publikacje. Jako cyfrowy koczownik podróżuje między ZEA, Turcją, Rosją i WNP. Damir uzyskał tytuł licencjata z fizyki, co jego zdaniem dało mu umiejętności krytycznego myślenia potrzebne do odniesienia sukcesu w ciągle zmieniającym się środowisku internetowym.

Więcej artykułów
Damir Jałałow

Hot Stories